gülümsemeyi severim

Ho Ho Ho

Çok uzun zaman oldu yazmayalı, aklımda uçan fikir balonlarınuı ipinden tutup yere indirmeyeli..Bir yerden başlamak gerek dedim ve sondan başlıyorum.Yılın son çarşamba gününden, yılın değerlendirmesini yaparken, artılar eksiler ile yarışırken kazananın sadece zaman olduğu tabloda...


2011 yılında hayatımda var olan,sahip olduğum demiyorum çünkü aslında hiçbir şeye sahip olamayacağımıza inanan taraftayım ben, aldığımız nefesi bile geri verebiliyorsak ne sonsuza kadar benim diyebiliriz ki, bir kaç kişiyi ve bir kaç eşyayı kaybettim.Eşyalar için bir kızıldereli inanışına sığındım, çok sevdiğim bir eşyayı kaybettiğinde üzülme yerine yenisinin gelmesi için boşluk yaratmışsındır,sevin der.. özellikle sadece üç saat boyunca takabildiğim, bir- iki fotoğrafta beraber olduğum sarı bileziğim, yenilen ve gel bana..
şu an hayatımda var olmayan insanlara gelince, geçiyor işte.. teşekkür ederim var olduğunuz zaman içinde yoluma arkadaşlık ettiğiniz için.

Geçen sene bu zamanlarda erken emeklilik yaşarken,şimdi kendine yeni görevler yaratan, daha iyi yapmak için çabalayan bir çalışan oldum.Hayallerimde ki iş kadını profilne ve akseuarlarına kavuşamadım ancak adımlarımı attım.

Kız arkadaşların gücünü keşfettim,kız kıza yapılan her şeyde, kahkahaların eşlik ettiğini, susmanında yanlarında bir anlamı olduğunu.

 
Derslerimi aldım bu seneden ve sınavlarını geçtim, şimdi yeni okul çantası yapıp yeni ders yılına,yılbaşına hazırlanma zamanı.. Hayal kurma ve gerçekleştirme zamanı..

sevgili 2012, ben seni çok sevicem , lütfen sen de beni çok sev. Bu sene bizim senemiz olsun,kol kola mutluluk ve kutlamalar ile geçsin. müfredatımız;

*daha iyi bir insan olmak için çok çalışmak, en birinci dersimiz..empati kurmak bolca, taraf değil tanık olmak, iyiyi görmeye odaklanmak..

*üşengeçliği atmak, hayalgücü hediyesini kullanma tarihi bitmeden, topraklar altında kalmadan son zerreceğine kadar kullanmak.

*odaklanmak.full konsantre olmak yaptığım her işe.derslerimi geçersem bana hediye olarak verebileceğim seçenekleri sunayım zorlanmanı istemem seçerken;

*yarı zamanlı 45 yaşında beyaz saçlı,iki çocuk babası, hafif göbekli bir şöförüm olsun istiyorum. pembe arabamın geçsin direksiyonuna, nereye gidiyoruz desin.istediğim her partiye gitmem için ulaşım sağlasın bana.

*eylül ayına kadar sürecek olan didi nin  uzun balayının sonuna yetişeyim ,beraber new york ta cosmopolitan içelim,alışveriş yapalım, müzikallere gidelim...ailelerin üçüncü bireyi olarak doğumgünü ön kutlamanı orada yapıp hep beraber dönelim ülkemize.

yaşanan her günün, her anın bir kutlama gibi geçsin 2012'm..hoşgeldin...Bu fotoğrafı, Uğur Mumcu Quick China'da çekmiştim aralık ayının ilk günlerinde ,uzun saatler boyunca süren süper brunchın sırasında.... Keyif yapan noel baba, önünde şarabı,elinde sigarası ile..Keyifle gel 2012...

Ben herkes mutlu olsun isterim.

Öptüm,bye..

1 yorum:

JTB (JourneyToBlue) dedi ki...

Amin diyelim kuzucum, parmaklrı çapraz yapalım ve dua edelim. ben inanıyorum bu isteğimizi gerçekleştirebileceğimize;) seni çok seviyorum kuzum:)